Pomagaliśmy bić rekord w udzielaniu pomocy

Uczniowie z grodziskiej Szkoły Podstawowej Nr 2 kolejny raz aktywnie obchodzili Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Do udziału w akcji zaproszeni zostali przedstawiciele różnych instytucji. Nie zabrakło również przedstawiciela naszej komendy. Policjantka pomagała uczniom klasy V pobić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji.

16 października został ogłoszony Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca. W ramach obchodów uczniowie i nauczyciele z grodziskiej „dwójki” włączyli się w akcję organizowaną przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do udziału w tych działaniach zostali zaproszeni również policjanci.

Punktualnie o 12.00 w hali sportowej rozpoczęło się bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W tym samym czasie taka akcja odbywała się w wielu miejscach w całej Europie. Policjantka reprezentująca grodziską komendę wykonywała zadanie przy fantomie razem z uczniami klasy V. Funkcjonariuszka pomagała młodym ratownikom i nadzorowała właściwe udzielanie pomocy przez całą grupę. Policjantka przekonywała, że takie przygotowanie w przyszłości może zaowocować uratowaniem komuś życia.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Pomagaliśmy bić rekord w udzielaniu pomocy