Grodzisk Mazowiecki zdobył III miejsce w Polsce w kategorii miast powiatowych w prestiżowym rankingu „Najbogatsze samorządy w 2022 r.” przygotowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Z kwotą 6643,61 zł (zamożność per capita 2022 r.). Miasto po raz 4. jest najbogatsze na Mazowszu.

Zdobycie trzeciego miejsce w Polsce pod względem zamożności przez Grodzisk Mazowiecki było możliwe dzięki osiągnięciu przez gminę stabilizacji dochodów budżetowych poprzez zbudowanie trwałego strumienia wpływów z podatków z działalności przemysłowej oraz z udziału w podatku dochodowym od mieszkańców.


 
Najbardziej cieszy mnie fakt, że Gmina Grodzisk Mazowiecki po raz czwarty uplasowała się na pierwszym miejscu wśród najbogatszych na Mazowszu. To świadczy o stabilnych dochodach naszej gminy, które płyną ze strony mieszkańców oraz naszych firm. Biorąc pod uwagę fakt, że kolejne firmy podejmują decyzje o inwestowaniu w Grodzisku oraz kolejni nowi mieszkańcy sprowadzają się i są to najczęściej osoby o wysokich dochodach to bez wątpienia nasza pozycja w przyszłych latach jest niezachwiana. Jesteśmy i będziemy w gronie tych, którzy są najbogatsi.

Dzięki osiągnięciu przez gminę stabilizacji dochodów budżetowych powstało w 2022 r. wiele nowych inwestycji, na które samorząd przeznaczył ok. 109 mln zł, co stanowiło blisko 25 proc. wszystkich wydatków ponoszonych przez gminę. To ostatnich największych inwestycji należą: Hala Widowiskowo-Sportowa z obserwatorium astronomicznych, tężnia w parku miejskim z solanką z Ciechocinka, zrewitalizowany Plac Wolności.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Grodzisk Mazowiecki ponownie najbogatszy na Mazowszu!