Będzie kontynuowana rewitalizacja Dworku Chełmońskich w Adamowiźnie. 27 sierpnia br. podpisano umowę z wykonawcą prac – Przedsiębiorstwem Budowlano-Handlowym Izolbud Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Z poprzednim wykonawcą umowę rozwiązano, ponieważ wystąpiły duże trudności z jej realizacją.

Wierzę, że tym razem wszystko się uda i inwestycja zostanie szybko i sprawnie zrealizowana. Firma, z którą podpisujemy umowę ma dobre notowania na rynku. Poza tym taki przypadek, jaki mieliśmy, że trzeba było rozstać się z wykonawcą zdarza się naprawdę bardzo rzadko – powiedział Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Urszula Chrzanowska, naczelnik Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych UM poinformowała, że umowa przewiduje odtworzenie drewnianego, zabytkowego Dworku Rodziny Chełmońskich w miejscowości Adamowizna wraz ze stylowym umeblowaniem. Będą także zrobione ścieżki parkowe i ogródek domowy, który historycznie tam istniał.

Termin zakończenia prac zaplanowano na 30 września 2020 r. Koszt inwestycji wynosi 2 899 837,31 zł. brutto. Na rewitalizację Gmina uzyskała dotację z funduszy europejskich.

Dworek Chełmońskich docelowo będzie wykorzystywany na działania kulturalno-edukacyjne i turystyczne.

Polub nas na Facebook