Premier Beata Szydło w Grodzisku podczas Tygodnia Rodziny

15 maja rozpocznie się w Grodzisku Maz. Tydzień Rodziny. Do Grodziska, spotkać się z dużymi rodzinami przyjadą m.in. Premier Beata Szydło, Kardynał Kazimierz Nycz, ministrowie Konstanty Radziwiłł i Bartosz Marczuk. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych paneli dyskusyjnych, warsztatów i atrakcji dla najmłodszych.

Grodzisk był jedną z pierwszych gmin, które wprowadziły kartę dużych rodzin. Pomysł Pani Joanny Krupskiej został wsparty przez władze samorządowe. W Grodzisku mieliśmy okazję gościć wiele konferencji i spotkań dotyczących rodzin 3+ i 4+, odbył się również Zjazd Dużych Rodzin.

Jak poinformował nas zastępca burmistrza Tomasz Krupski, w tym roku 15 maja o 14.30, mszą świętą koncelebrowaną przez Kardynała Kazimierza Nycza rozpocznie się w Grodzisku Tydzień Rodziny. Tego samego dnia zaplanowano dyskusje panelowe: „Nowy rozdział w polityce prorodzinnej w Polsce, oraz „Zdrowie prokreacyjne”. W dyskusji wezmą udział m.in. prof. Rafał Antczak, minister Konstanty Radziwiłł i ministert Bartosz Marczuk. Jak dowiedziała się nasza redakcja, nieoficjalnie swoją obecność tego dnia potwierdziła Pani Premier Beata Szydło. Swój udział zapowiedział również Tomasz Budasz - prezydent Gniezna - miasta, które w tym roku objęło prezydencję Forum Samorządowego na Rzecz Dużych Rodzin

W całym tygodniu zaplanowane jest również wiele atrakcji dla rodzin w tym gry plenerowe i liczne warsztaty.

Obchody tygodnia rodziny zakończy panel dyskusyjny „Wychowanie do wolności” piknik rodzinny. Pełen szczegółowy program przedstawimy naszym czytelnikom w najbliższych dniach.

fot. P. Tracz/KPRM

Polub nas na Facebook