Prezent dla pierwszego dziecka urodzonego w 2017 roku w Grodzisku!

Chłopczyk czy dziewczynka? Do kogo tym razem trafi noworoczny prezent? Pierwszy urodzony w Nowym Roku mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego otrzyma wielofunkcyjny wózek. Na zgłoszenia dzieci urodzonych na początku 2017 roku czekamy do piątku, 13 stycznia.

To już dziewiąta akcja samorządu, który w ten sposób wita pierwszego nowo narodzonego w kolejnym roku mieszkańca. Dotychczas wózek otrzymało 4 chłopców i 4 dziewczynki. Jakiej płci będzie dziecko w tym roku - przekonamy się już wkrótce.

Rodzice malucha mogą zgłosić fakt przyjścia dziecka na świat osobiście lub telefonicznie w Wydziale Promocji (ul. T. Kościuszki 32A, pokój nr 5 lub tel. 22 463 46 16 i 22 463 46 17). Nie jest istotne, w którym szpitalu dziecko się urodzi, ważne, by mama była zameldowana w Grodzisku Mazowieckim. Rodzice powinni dostarczyć dokument potwierdzający dzień i godzinę przyjścia na świat dziecka. Wówczas informacja o tym, które z dzieci jest pierwszym nowym mieszkańcem gminy w 2017 roku, zostanie podana do publicznej wiadomości, a ten maluch, który urodzi się najwcześniej w nowym roku, otrzyma wielofunkcyjny wózek.

Przekazanie przez gminę prezentu nie jest uzależnione od dochodów rodziny, zgłaszać się zatem może każdy rodzic, którego dziecko przyjdzie na świat 1, 2, a nawet w kolejne dni stycznia 2017 roku.

Fundowanie wózka dla pierwszego urodzonego w danym roku dziecka to element prorodzinnej polityki Grodziska Mazowieckiego od 2009 roku. Jej podstawą jest wprowadzona kilka lat temu Karta Dużych Rodzin, uprawniająca rodziny wielodzietne do szeregu zniżek. Ponadto gmina dopłaca do niepublicznych przedszkoli i żłobków, a także inwestuje w place zabaw i świetlice.

Zgłoszenia nowo narodzonych w 2017 roku dzieci prosimy kierować do Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego osobiście (ul. T. Kościuszki 32A, pokój nr 5) lub pod numerami telefonów: 22 463 46 16 i 22 463 46 17.

Polub nas na Facebook