W ostatnim czasie strażnicy miejscy w Grodzisku Mazowieckim podejmują coraz częstsze interwencje odnośnie nieprawidłowo parkujących pojazdów na ulicy Żydowskiej. Informacje napływają od mieszkańców, a także od interesantów Urzędu Skarbowego.

Kierowcy parkują na zakrętach, wjazdach na posesję oraz nie stosują się do oznakowania wynikającego z organizacji ruchu drogowego. Problem parkowania na wjazdach do parkingu podziemnego budynku przy ul. Żydowskiej 17 na wysokości budynku wielorodzinnego oraz budynku, w którym mieści się Urząd Skarbowy jest znaczny.

Administratorzy budynku skarżą się, że nawet pojazd odbierający odpady komunalne nie mógł wjechać pod altanę śmietnika, ponieważ uniemożliwiały mu to pojazdy które zastawiły całą drogę tamując ruch do nieruchomości.

Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim informuje, że zastosowany system „żółtych kartek” nie odniósł prewencyjnego skutku, dlatego w najbliższym czasie będą zakładane blokady koła na pojazdy niepoprawnych kierowców, dla których przepisy ustawy „Prawo o ruchu drogowym” wydają się być jedynie martwym zapisem na papierze.

Polub nas na Facebook