Przedszkolaki na drogowej lekcji z policjantami

5 listopada 2014r. dzieci z grodziskiego przedszkola „Kubusia Puchatka” miały lekcję bezpieczeństwa na drodze. Policjantka razem z misiem Grodzisiem przekazali im wiedzę na temat prawidłowych zachowań jako pasażer samochodu i pieszy. Przedszkolaki po raz pierwszy ćwiczyły też przechodzenie przez jezdnię w okolicach swojej placówki.

Spotkania z najmłodszymi mieszkańcami powiatu to ważny i częsty element profilaktycznej pracy grodziskich policjantów. Dziś funkcjonariusze odpowiedzieli na zaproszenie do przedszkola „Kubusia Puchatka”. 30 dzieci z wielką radością przywitało policjantkę i policyjnego misia Grodzisia.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą policjantów i najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa. Uczestnicy chętnie odpowiadali na pytania dotyczące policyjnego wyposażenia, a także zachowań w określonych sytuacjach. Policjantka przypomniała im numer alarmowy i wyjaśniła kiedy z niego korzystać. Komisarz Grodziś sprawdzał czy dzieci wiedzą jak prawidłowo podróżować samochodem i korzystać z dróg jako piesi.

Po teoretycznej lekcji dzieci miały okazję sprawdzić jak wygląda ruch uliczny w okolicach przedszkola. Po nałożeniu na ubrania kamizelek odblaskowych policjanci zabrali je na najbliższe skrzyżowanie, gdzie ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez ulicę po przejściu dla pieszych. Przedszkolaki zobowiązały się do korzystania z tego miejsca oraz do posłuszeństwa dorosłym podczas każdej podróży.

Polub nas na Facebook