W ramach działań profilaktycznych przed wakacjami, grodziscy policjanci odwiedzili uczniów z klasy I Szkoły Podstawowej Nr 6. Celem spotkania było nie tylko zapoznanie dzieci z pracą policjantów, ale również przypomnienie zasad bezpieczeństwa na drodze i w innych miejscach, w których będą spędzały wolny czas. Wszyscy byli bardzo zainteresowani policyjnym sprzętem i chętnie oglądali z bliska pojazdy funkcjonariuszy.

W czasie policyjnej wizyty uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane przez funkcjonariuszy pytania dotyczące bezpieczeństwa i zagrożeń, jakie mogą spotkać ich podczas wakacji. Dzieci obiecały policjantom, że będą stosować się do wszystkich wskazówek i rad.

Podczas spotkania w sali, uczestnicy mieli okazję zapoznać się również z policyjnym sprzętem i wyposażeniem do służby. Wszyscy chcieli przymierzyć czapkę, kamizelkę i obejrzeć z bliska kajdanki, czy pałkę.

Na dziedzińcu szkoły na dzieci czekały kolejne niespodzianki. Policjanci przyjechali do nich radiowozem i motocyklem. Oglądaniu policyjnych pojazdów towarzyszyły przypomnienia jak być bezpiecznym pasażerem samochodu, zwłaszcza w czasie odległych wakacyjnych podróży.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Przedwakacyjne spotkanie z pierwszoklasistami