Przydrożne kapliczki, krzyże i figury – bogactwo grodziskiego krajobrazu

Stowarzyszenie Europa i My serdecznie zaprasza wolontariuszy, lokalnych historyków i społeczników na spotkanie dotyczące projektu - „Przydrożne kapliczki, krzyże i figury – bogactwo grodziskiego krajobrazu”. Działania projektowe mają potrwać do końca maja 2016 r. a ich celem jest ochrona dziedzictwa kulturowego i upowszechnienie wiedzy o lokalnych pomnikach sakralnych.

W ramach projektu chcemy przeprowadzić inwentaryzację kapliczek (fotograficzną i opisową) oraz stworzyć stronę internetową wraz z mapą wszystkich tego typu miejsc z terenu Gminy Grodzisk Mazowiecki (miasta i wsi). Zakończeniem i podsumowaniem działań będzie rozdanie nagród i wystawa prac nadesłanych w konkursie – „Przydrożne kapliczki, krzyże i figury – bogactwo grodziskiego krajobrazu”, oraz prezentacja strony internetowej podczas wydarzenia, które odbędzie się w Willi Radogoszcz w Grodzisku Mazowieckim.

Bardzo zależy nam na dotarciu do wszelkich informacji, wspomnień, archiwalnych zdjęć kapliczek. Każda informacja jest dla Nas cenna.
Wszystkich zainteresowanych tematyką zapraszamy na spotkanie informacyjne 7 marca (poniedziałek) o godz. 18:00 do biura Stowarzyszenia Europa i My (Grodzisk Mazowiecki, ul. 11 Listopada 28). Kontakt: stowarzyszenie@europaimy.org, tel. 501 357 489.

Projekt współfinasowany jest ze środków Fundacji Banku Zachodniego S.A. w ramach programu „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM”.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: