W zeszłym tygodniu pisaliśmy o kolejnym przesunięciu przez RDOŚ terminu wydania decyzji w sprawie uzgodnienia warunków budowy zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. Jak się okazuje, wszystkie brakujące dokumenty są już dostarczone, a decyzja ma zostać wydana na dniach.

- RDOŚ napisał pismo, że chce uzupełnienia dokumentów, ale jak to pismo doszło, już te uzupełnienia dostał, bo mój pracownik pojechał do projektantów do Poznania i zawiózł do RDOŚ. – mówił burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński na wczorajszej Sesji Rady Miasta - W związku z tym nie będzie terminu 30 stycznia, tylko tydzień lub dwa. Dyrektor RDOŚ zapewnił, że potrzebuje 2 dni na przejrzenie dokumentów i jeżeli będzie ok, to uruchomi dalszą procedurę.

Podczas rozmowy po Sesji, Burmistrz przedstawił nam działania podejmowane ostatnio w sprawie obwodnicy - Odbyłem 3-4 tygodnie temu spotkanie w RDOŚ z projektantami, to przyśpieszyło sprawy. Dziś byłem u Wojewody ze Starostą i z panem Mirosławem Paciorkiem. Wszystko wskazuje na to, że za chwilę będzie to u Wojewody i rozpocznie się procedura pisania decyzji o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) – mówił Grzegorz Benedykciński. Wkrótce uruchomiona ma zostać specjalna strona internetowa, na której pokazane będą dzień po dniu wszystkie działania podjęte w sprawie obwodnicy.

Jeżeli nikt się nie odwoła od ZRID, to decyzja ta będzie w przeciągu 3 miesięcy. W przypadku odwołań Burmistrz przewiduje kolejne 2 miesiące zwłoki, ale w związku z wydaną już decyzją środowiskową nie obawia się ich. Zapewnia też, że pomimo opóźnienia środki na realizację obwodnicy nie są zagrożone.

Polub nas na Facebook