Rewolucja parkingowa od nowego roku w Grodzisku

Od nowego roku praktycznie nie zaparkujemy na cały dzień w centrum Grodziska. Na największych parkingach ustawione zostaną parkomaty, które wymuszą szybszą rotację samochodów, a na jadących do Warszawy czekać będzie za darmo parking wielopoziomowy przy ul. Żydowskiej. Czy wprowadzane właśnie działania ułatwią parkowanie w centrum Grodziska?

Problem z parkowaniem w centrum Grodziska jest dramatyczny. W centrum miasta praktycznie o dowolnej godzinie nie można znaleźć miejsca do zaparkowania. W dużej mierze miejsca zajęte są przez mieszkańców, dojeżdżających do Warszawy pociągiem, którzy wbrew staraniom włodarzy, nie zauważyli jeszcze zalet umieszczonego po drugiej stronie torów, w niewielkim oddaleniu od stacj, parkingu wielopoziomowego przy ul. Żydowskiej.

Dlatego na ostatniej sesji Rady Miejskiej przyjęta została nowa uchwała w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania niestrzeżonego na drogach publicznych na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki oraz wysokości stawek opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania.

Głównym zamysłem uchwały jest zwiększenie rotacji samochodów na miejscach parkingowych w centrum miasta. Wyznaczone zostały nowe parkingi płatne, między innymi przy ul. Bartniaka naprzeciw Parku Skarbków i sądu i w okolicy Centrum Kultury. Na wspomnianych parkingach pierwsze trzy godziny parkowania będą za darmo. Pozwoli to na skorzystanie z usług znajdujących się w okolicy obiektów i parków, ale jednocześnie ma na celu zniechęcenie osób do zostawiania na nich samochodów na cały dzień.

Pełna tabela opłat w dni robocze pomiędzy godziną 6:00 a 18:00 kształtuje się następująco:

Lp. Czas parkowania Wysokość opłaty
1 Pierwsze 30 minut 0,50 zł
2 Pierwsza godzina 2,00 zł
3 Druga godzina 2,40 zł
4 Trzecia godzina 2,80 zł
5 Za każdą następną godzinę 2,00 zł
6 Parkomaty znajdujące się przy Centrum Kultury, ul.Bartniaka oraz ul. Spółdzielcza Pierwsze 3h gratis

 

O problemach parkingów w Centrum Grodziska pisaliśmy wielokrotnie. Z radością zaobserwowaliśmy ostatnio zmiany w brakach oznaczenia miejsc parkingowych. Jak poinformował nas Komendant Straży Miejskiej pan Dariusz Zalesiński, do końca roku powinny zostać ustawione też nowe parkomaty. Nowa uchwała, została opublikowana w dzienniku urzędowym 20 grudnia br., wchodzi w życie po 14 dniach od tej daty. Liczymy na to, że przyjęte w uchwale zapisy ułatwią parkowanie w centrum Grodziska. Nie rozwiązują one jednak problemu ilości samochodów, którymi na co dzień mieszkańcy dojeżdżają do dworca. Liczymy, że niedługo poznamy kompleksowe rozwiązanie tego problemu.

 

Polub nas na Facebook