Od kilku dni mamy ładną pogodę, która sprzyja nie tylko spacerom, ale zachęca również do wsiadania na rowery. Dlatego strażnicy miejscy w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęli patrolowanie miasta na rowerach. Można ich spotkać w Parku Skarbka, Stawach Goliana, Stawach Walczewskiego, a także na skwerach i placach zabaw. Tam, gdzie dotarcie na miejsce rowerem może być łatwiejsze niż pieszo czy radiowozem, w tym w ścisłej zabudowie osiedlowej. Widok strażników miejskich na rowerach będzie nam towarzyszyć do jesieni.

Jednośladowe załogi pojawiają się kilkakrotnie w ciągu dnia w określonych lokacjach.

Są to głównie tereny zielone, tereny gromadzenia się dzieci i młodzieży, wszędzie tam, gdzie jest wąsko, gdzie trudno dojechać radiowozem, gdzie jest dalej i trzeba wysłać inny rodzaj patrolu niż pieszy.

Rowerowe patrole sprawdziły się doskonale w zeszły roku. Nie ulega wątpliwości, ze te „ekologiczne” patrole mają przewagę nad patrolami pieszymi oraz samochodowymi.Patrole rowerowe zwalczają naruszenia przepisów prawa najbardziej dokuczliwych dla mieszkańców, a więc negatywnych zachowań związanych z alkoholem, nie zachowaniem należytych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt, zaśmiecaniem oraz zakłócaniem ładu i porządku publicznego.

Służba pełniona przez strażników miejskich na rowerach ma charakter sezonowy i dostosowywana jest do panujących warunków atmosferycznych. Decyzję w tym zakresie podejmuje odprawiający do służby.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Rowerowe patrole strażników miejskich powróciły na ulice Grodziska Mazowieckiego