Rusza kolejny semestr Uniwersytetu Dziecięcego

Pamiętacie atrakcje pikniku naukowego, który we wrześniu odbył się w Grodzisku Mazowieckiem? Jego bezpośrednim przedłużeniem są zajęcia na Uniwersytecie Dziecięcym, który już w najbliższą sobotę rozpoczyna swój kolejny rok akademicki. Uroczysta inauguracją nowego, XIII semestru połączona z wykładem nt. zakonu Templariuszy oraz koncertem odbędzie się 22 października 2016 roku o godz. 11:00 w auli Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 przy ul. Kilińskiego 8c.

Uniwersytet Dziecięcy jest inicjatywą Stowarzyszenia Europa i My skierowaną dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Celem powstałego w 2010 roku programu jest promocja nauki, uczenia się i rozbudzanie zainteresowania młodych osób zdobywaniem wiedzy o otaczającym je świecie. Dzieci uczestnicząc w wykładach i ćwiczeniach mają możliwość uczenia się poprzez bezpośredni kontakt z autorytetami akademickimi w danej dziedzinie. Wykłady przygotowują i przeprowadzają pracownicy naukowi wyższych uczelni z którymi współpracuje Uniwersytet Dziecięcy. – Sposób przekazywania wiedzy jest adekwatny do wieku uczestników i odbywa się w atmosferze zabawy i pasjonującej przygody – tłumaczy Daniel Prędkopowicz ze Stowarzyszenia Europa i My.

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, w soboty. O godzinie 11:00 ma miejsce  wykład, po którym studenci biorą udział w zajęciach seminaryjno-warsztatowych.

Studenci nie zdają egzaminów, ale zdobywają zaliczenia potwierdzane w indeksach.

W najbliższym semestrze młodzi studenci skupią się na pogłębianiu wiedzy z trzech dziedzin, tj. historii, archeologii oraz astronomii. Poza wykładem inauguracyjnym poświęconemu zakonowi Templariuszy w programie kolejnych zajęć znajdą się m.in. zajęcia poświęcone sekretom faraonów, pracy archeologów oraz zwierzętom w archeologii. Jeśli chodzi o astronomię to zarówno podczas wykładów jak i warsztatów  mali naukowcy zgłębiać będą tajniki budowy rakiet czy poznawać sposób organizacji astrobaz w kosmosie. Jako niezwykle ciekawe zapowiada się spotkanie poświęcone dobrym obyczajom i protokołowi dyplomatycznemu zatytułowane Savoir vivre – czyli jak być damą i dżentelmenem.

Szczegóły dotyczące zapisów, programu oraz opłat znajdują się na stronie www.europaimy.org.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą inaugurację roku akademickiego, która odbędzie się 22 października 2016 roku (sobota) o godz. 11:00 w auli Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 przy ul. Kilińskiego 8c. Po spotkaniu będzie możliwość zapisania się na pozostałe zajęcia. Zapisy są również możliwe w każdą środę i czwartek w godz. 17:00-19:00 w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, wejście A, II piętro, Tel. 606 131 593, e-mail. ud@europaimy.org.

Zajęcia w ramach Uniwersytetu Dziecięcego są dofinansowane ze środków Urzędu Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Polub nas na Facebook