Ruszyła przebudowa zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, dawnego sanatorium Bojasińskich. Modernizacja i rozbudowa obiektu ma potrwać równo rok.

Stuletni budynek jest objęty opieką konserwatorską. Jego remont i rozbudowa została więc skonsultowana z Wojewódzkim Konserwatorem zabytków. Zgodnie z ustaleniami część przybudówek zostanie rozebrana i zastąpiona nowymi, które będą bardziej funkcjonalne.

Dzięki inwestycji szkoła będzie w stanie przyjąć o blisko 100 uczniów więcej niż dziś. To ważne, bo gmina od lat notuje wzrost liczby dzieci. Dziś przyrost naturalny oscyluje w granicach 1,8.

Uczniowie wrócą do nowego budynku za rok, jesienią w 2015 roku. Budynek zostanie nie tylko rozbudowany, ale i wyposażony w odpowiednie meble, urządzenia i sprzęt (w tym technologiczne wyposażenie kuchni i stołówki szkolnej). Na nowo zostanie zagospodarowany teren wokół szkoły. Powstaną nowe chodniki, dojścia do budynku, pojawi się nowy plac zabaw, zostanie też uzupełniona zieleń. Rozbudowa szkoły będzie kosztować ponad 8,5 mln zł.

Polub nas na Facebook