W dniu 23 lutego ok. godz. 12.00 EKOPATROL Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim podczas służby zauważył słup dymu. Z ulicy Dalekiej widać efekty palenia, a w okolicy czuć było smród palonych odpadów. Na ulicy Kossaka spalano pozostałości po altanie ogrodowej, odpady wielkogabarytowe a wraz z nimi styropian, kable i inne. A można było za darmo dostarczyć we własnym zakresie opady na teren dawnej Kompostowni Odpadów Komunalnych przy ulicy Chrzanowskiej 15A.

Po raz kolejny w środku dnia mieszkaniec grodziska pozwolił sobie na palenie odpadów. Porządkowanie nieruchomości według niego wymagało rozpalenia ogniska i spalania niepotrzebnych rzeczy i odpadów.

Smród plastików i innych palonych elementów lakierowanych i nasączonych impregnatami niósł się po okolicy. Ekopatrol podjął interwencję i ukarał na gorąco właściciela nieruchomości mandatem. Strażnicy miejscy prowadzą kampanię informacyjną o ekologii i właściwej gospodarce odpadami jednak to za mało.

Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim przypomina, że mieszkańcy Grodziska mogą odpady wielkogabarytowe i inne za darmo, ale we własnym zakresie dostarczyć do Punktu selektywnej zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego na terenie byłej  Kompostowni  Odpadów Komunalnych w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Chrzanowskiej 15A.

Polub nas na Facebook