Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kalinowskim

Serdecznie zapraszamy do Pawilonu Kultury w najbliższy czwartek, 26 października o godz. 18.00 na spotkanie autorskie i premierę najnowszej książki Grzegorza Kalinowskiego „Pogromca grzeszników”

Grzegorz Kalinowski - był korespondentem na wojnie w dawnej Jugosławii, komentował finały piłkarskie Ligi Mistrzów i Pucharu Polski. Autor filmów dokumentalnych, współtwórca książkowej biografii Lucjana Brychczego, autor książek „Śmierć frajerom”, "Śmierć frajerom. Złota maska" i "Śmierć frajerom. Tajemnica skarbu Ala Capone". Przez ostatnich 25 lat pracował w mediach.


Książka „Pogromca grzeszników”

Warszawa, rok 1930

Wpływowa prostytutka i burdelmama, Madame Gala, zostaje brutalnie zamordowana. Wszystkie tropy wskazują na porachunki w półświatku lub na krwawą zemstę. Sprawę prowadzi aspirant Kornel Strasburger, który ma opinię śledczego tyleż utalentowanego, co niezdyscyplinowanego…

Wkraczamy w grzeszny świat prostytutek i sutenerów, upadłych przestępców i błyskotliwych, lecz całkowicie bezwzględnych prawników. To świat karierowiczów i ludzi, którzy za powodzenie swojej misji zapłacą każdą cenę. Wygrany bierze wszystko, przegrany może nie tylko pożegnać się z karierą, ale i stracić życie – oto Warszawa roku 1930.

Polub nas na Facebook