Srebrny jubileusz Gazety Bogoria

W miniony weekend mieliśmy okazję pogratulować Grodziskiemu Pismu Społeczno-Kulturalnemu Bogoria wspaniałego jubileuszu 25-lecia istnienia. Na zorganizowanej na terenie Willi Radogoszcz uroczystości nie zabrakło osób ważnych w historii pisma, jak i samego Grodziska.

Grodziskie Pismo Społeczno-Kulturalne Bogoria jest miesięcznikiem samorządowym, wydawanym przez grodziski Ośrodek Kultury. Pełni nie tylko ważną rolę informacyjną, ale i stanowi swoistą kronikę ostatniego ćwierćwiecza Grodziska. Pomimo rewolucji informacyjnej ostatnich lat, związanej z upowszechnieniem internetu, jej znaczenie i rola nie słabnie, a samo pismo dostosowuje się do zmieniającego świata. O różnicach pomiędzy gazetą papierową, a internetową dość szeroko dyskutowaliśmy podczas wieczoru poświęconego grodziskiej prasie.

Podczas krótkiej uroczystości prowadzonej przez obecnego redaktora naczelnego, Krzysztofa Bońkowskiego, zebrani mieli okazję poznać historię samego pisma jak i osoby z nim związane. Nie mogło zabraknąć również gratulacji i podziękowań. Tego dnia, na terenie Willi Radogoszcz otwarta została również wystawa prezentująca historię pisma. Wiele zebranych osób w kuluarach mówiło o swoich wspomnieniach związanych z Bogorią, o wielu ważnych dla nich wydarzeniach, które na jej łamach zostały uwiecznione. Słychać było też dyskusje o niełatwej roli pisma wydawanego przez samorząd.

Wydarzenie kończył panel dyskusyjny i koncert OSIECKA#KRAJEWSKI w wykonaniu Agnieszki Grochowicz z zespołem.

Jubilatce jeszcze raz gratulujemy srebrnego jubileuszu i życzymy kolejnych wspaniałych lat na bardzo dynamicznym i burzliwym rynku medialnym.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Srebrny jubileusz Gazety Bogoria