Stoliczku nakryj się… na stoliczku w doniczce konopia indyjska

Strażnicy Miejscy w Grodzisku Mazowieckim w ramach działań akcji Bezpieczne Wakacje 2017 podczas kontroli pustostanu na terenie dawnego złomowiska u zbiegu ulic Żydowskiej, Towarowej i Traugutta w jednym z pomieszczeń znaleźli na prowizorycznym stoliku doniczkę z … krzakiem konopi indyjskiej.

W okresie wakacyjnym funkcjonariusze straży miejskiej w Grodzisku Mazowieckim kontrolują pustostany jako miejsca, gdzie może zbierać się młodzież i dzieci. Aby zapobiegać zjawiskom patologicznym w terenie strażnicy kontrolują różne miejsca nie tylko parki i osiedla. Tym razem podczas kontroli pustostanu w jednym z pomieszczeń pustostanu oczom strażników ukazał się nietypowy widok: prowizoryczny stolik a na nim doniczka z ok 60 cm krzakiem konopi indyjskiej. Zabezpieczono znalezisko i wezwano patrol Policji.

Marihuana jest bramą do innych narkotyków. Spośród palaczy marihuany ok. 60% sięga po inne narkotyki. Zawiera ponad 400 substancji chemicznych transformujących się podczas palenia w około 2000 związków. Pośród nich występuje więcej niż 70 aktywnych, halucynogennych cannabinoli. Najsilniejszym z nich jest THC który raz dostawszy się do komórki nie zostaje wydalony jak większość narkotyków lecz w niej pozostaje. THC w przeważającej części odkłada się w mózgu, gdzie jego obecność jest rejestrowana nawet do sześciu miesięcy.

Na podstawie art. 63 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii karalne jest uprawa i zbiór konopi indyjskich. Karalne jest także ich wytwarzanie. Za uprawę i zbiór konopi indyjskich jak i wytwarzanie grozi kara 3 lat więzienia.

Polub nas na Facebook