Straż Miejska apeluje o reagowanie, gdy widzimy osobę, której może grozić zamarznięcie. Jest coraz zimniej, nocą temperatury spadają poniżej zera. Trzeba zwrócić uwagę na osoby leżące lub śpiące na ławkach w parku, na przystankach autobusowych, niereagujące na próby nawiązania kontaktu, lub pod wpływem alkoholu. W takich przypadkach należy wezwać straż miejską, lub pogotowie, jeżeli oceniamy, ze jest zagrożone życie takiej osoby.

Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim nasiliła kontrole pustostanów, altan śmietnikowych, działek ogrodniczych.

Prosimy, aby nie przeganiać osób chroniących się na klatkach schodowych, ale zadzwonić po strażników miejskich, którzy skłonią taką osobę do opuszczenia tego miejsca i udania się do noclegowni lub odwiozą ją do odpowiedniej instytucji.

Osoby bezdomne - znaczna cześć z nich jest poza systemem pomocy, żyjąc w altankach, pustostanach i innych miejscach, tak zwanych niemieszkalnych.

Funkcjonariusze straży miejskiej kontrolują pustostany na terenie miasta i gminy, ale też czekamy na sygnały od mieszkańców o nowych miejscach.

Bezdomny to też człowiek.  Dla niektórych bezdomność to wybór, dla innych koleje losu. Bardzo często ludzie bezdomni odmawiają pomocy ponieważ są uzależnieni i nie można skierować ich do noclegowni czy też placówek MONARU bo warunkiem jest "trzeźwość". Wielokrotnie odmawiają pomocy nawet, gdy jest bardzo zimno, co nie znaczy, że należy o nich zapomnieć.

Zatem jeżeli widzicie że pustostany są zamieszkane bądź macie podejrzenie że może przebywać tam bezdomny prosimy o kontakt z Strażą Miejską - sprawdzimy informacje.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim nasiliła kontrole pustostanów, altan śmietnikowych, działek ogrodniczych w poszukiwaniu bezdomnych