Od początku 2017 r. strażnicy miejscy w Grodzisku Mazowieckim w ramach tzw. sąsiedzkiej pomocy pomagają mieszkańcom w uruchamianiu samochodów, którym na mrozie niedomagają akumulatory. Wystarczy zadzwonić na numer 986. Strażnicy miejscy w Grodzisku Mazowieckim mają do dyspozycji kable i specjalne urządzenia rozruchowe, które pomagają uruchomić rozładowany akumulator. W sobotę z pomocy skorzystały cztery osoby, a w poniedziałek sześć kolejnych a w wtorek już kolejne dziesięć.

W okresie zimy i wyjątkowo niskich temperatur każdy może zadzwonić do funkcjonariusza z prośbą o przyjazd i odpalenie za pomocą kabli samochodu z rozładowanym akumulatorem.

Do godz. 22 mamy trzy patrole i jeśli nie uczestniczą akurat w jakiejś interwencji, mogą pomóc od razu. Gdy strażnicy są zajęci obowiązkami, czasami troszkę trzeba poczekać. Funkcjonariusze starają się reagować na każde takie zgłoszenie, najpierw jednak załatwiają sprawy wiążące się z zagrożeniem życia lub mienia, dlatego prosimy o wyrozumiałość, jeśli na przyjazd strażników będzie trzeba chwilę zaczekać.

Pamiętajmy, żeby parkując podczas mrozów zapewniać na wszelki wypadek łatwy dostęp innego samochodu do miejsca, w którym zamontowany jest akumulator.  Najczęściej zgłaszają się mieszkańcy osiedli. Przeważnie nie odpalają auta, które przez dłuższy czas nie były uruchamiane.

Dzwonić do straży miejskiej można pod numerem telefonu 986 lub 22 755 54 31.

Polub nas na Facebook