Strefa Aktywnego Seniora w Grodzisku Mazowieckim

To już półmetek tego wyjątkowego projektu, dlatego zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu z dotychczasowych zajęć w ramach Strefy Aktywnego Seniora i zachęcamy wszystkich seniorów do udziału w projekcie.

Strefa Aktywnego Seniora w Grodzisku Mazowieckim jest projektem kierowany do seniorów zamieszkałych na terenie Grodziska Mazowieckiego. Koordynatorem projektu jest Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki. - Głównym celem projektu jest zaktywizowanie i integracja mieszkańców gminy Grodzisk Mazowiecki w wieku 60 plus. Jesteśmy już na półmetku wspólnych warsztatów, zajęć i wyjazdów. Cieszymy się, że spotkania w ramach projektu są dla Państwa ważne i stają się początkiem nowych znajomości. - mówiła koordynator projektu Mariola Goździkowska. Inauguracja projektu odbyła się 10 lutego w sali widowiskowej grodziskiego Centrum Kultury, a zajęcia pierwszej edycji Strefy Aktywnego Seniora rozpoczęły się z początkiem marca.  Będą trwały do 30 czerwca br.

Strefa Aktywnego Seniora wspierana jest również przez jednostki gminne. Centrum Kultury z pewnym sukcesem organizuje seanse filmowe w cyklu "Kino dla seniora" oraz cykliczne koncerty "Gdzie są gwiazdy z tamtych lat...". Willa Radogoszcz pokazuje  historię miasta poprzez cykliczne spacery historyczne oraz organizuje  wspólne wyjazdy. Poczekalnia PKP bawi się z Seniorami podczas niedzielnych potańcówek zwanych Fajfami oraz zaprasza do grodziskiego klubu podróżnika. Spotkania z podróżnikami przenoszą do niepoznanych dotąd zakątków Polski i nie tylko. Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewnia kompetentnych i doświadczonych fizjoterapeutów podczas zajęć  ruchomych.

Zachęcamy Państwa do zapoznania sie z ofertą ujętą w folderze znajdującym się w Bibliotece. Zapraszamy do zapisywania się na zajęcia telefonicznie (22)734-79-08, mailowo: m.gozdzikowska@biblioteka.grodzisk.pl lub osobiście w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk, ul. Spółdzielcza 9.

- Projekt ten cieszy sie niezwykłym powodzeniem, dlatego pragniemy uwzględnić Państwa potrzeby przy tworzeniu oferty zajęć na II edycję Strefy Aktywnego Seniora.Prosimy o przyjście do Biblioteki, w czasie godzin otwarcia i wypełnienie ankiet pokazujących Państwa preferencje co do rodzaju zajęć czy proponowanych wyjazdów. Szanujemy Państwa zdanie dlatego liczymy na Państwa aktywność i szczerość – dodaje Mariola Goździkowska

Więcej informacji na temat projektu oraz zapisów na zajęcia warsztatowe udziela - koordynator projektu Mariola Goździkowska, (22) 734 79 08
Informacja oraz zapisy na wyjazdy - Poczekalnia PKP, (22) 463-46-34
Wejściówki na koncerty i seanse kinowe - kasa kina: (22) 734 79 00

 

Polub nas na Facebook