W miniony poniedziałek na placu przed Centrum Kultury w Grodzisku Maz. uczestniczyliśmy w powiatowych obchodach 99. rocznicy powstania polskiej Policji. Podczas uroczystego apelu policjanci, zaproszeni goście i mieszkańcy powiatu brali udział w nadaniu sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Maz.

Wyjątkowy charakter i oprawa tegorocznego Święta Policji na długo pozostanie w pamięci wszystkich funkcjonariuszy i pracowników grodziskiej komendy. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00. Swoją obecnością uświetnili ją: Komendant Główny Policji - gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, Komendant Stołeczny Policji - nadinspektor Paweł Dobrodziej, przedstawiciel Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie - pan Marek Szymański, radna sejmiku wojewódzkiego - pani Dorota Stalińska.

Komendant Główny Policji gen.insp. dr Jarosław Szymczyk  przyjął meldunek złożony przez dowódcę uroczystości  o rozpoczęciu apelu z okazji Święta Policji, po czym dokonał przeglądu pododdziałów zgromadzonych na grodziskim placu, gdzie chwilę później została podniesiona na maszt flaga państwowa.

Następnie Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Maz. inspektor Dariusz Lubański przywitał zgromadzonych gości na grodziskich obchodach 99. rocznicy powstania formacji. Komendant podziękował również fundatorom sztandaru i policjantom za zasługi, które doprowadziły do jego nadania. Podkreślił także wagę tego wydarzenia dla grodziskich funkcjonariuszy i pracowników, a także historyczny moment otrzymania sztandaru, czyli jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą.

Najważniejszym punktem apelu było wręczenie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. Sztandar  ufundowało społeczeństwo powiatu grodziskiego, którego reprezentanci w osobach starosty powiatowego oraz burmistrzów miast i wójtów gmin, 29 stycznia 2018 roku zawiązali Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru. Przedstawiciele fundatorów i zaproszonych gości oraz grodziskich policjantów i pracowników wbili gwoździe honorowe w drzewce sztandaru, po czym Biskup Polowy Wojska Polskiego - Józef Guzdek poświęcił go.

Podczas uroczystości odbyło się również wręczenie policjantom aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Z okazji Święta Policji w grodziskiej komendzie awansowanych zostało łącznie 42 policjantów, w tym  3 w korpusie oficerów, 16 w korpusie aspirantów, 20 w korpusie podoficerów i 3 w korpusie szeregowych.

W ramach podsumowania obchodów odczytany został list okolicznościowy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - pana Joachima Brudzińskiego oraz zabrali głos zaproszeni goście. Obchody zakończyła policyjna defilada.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Święta Policji. Grodziska komenda otrzymała sztandar