Szkolna Debata o Bezpieczeństwie w Książenicach

W Książenicach w Szkole Podstawowej odbyła się wspaniale zorganizowana debata na temat bezpieczeństwa. Hasłem przewodnim były słowa "WSZYSTKO GRA". Do debaty zostali zaproszeni przedstawiciele Straży Miejskiej, Policji, Straży Pożarnej oraz ratownicy medyczni. Społeczność szkolna bardzo otwarcie przyjęła gości. Dzięki aktywności dzieci debata nie była nudna.

28 października, na zaproszenie społeczności szkolnej  ze Szkoły Podstawowej w Książenicach uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej inicjatywie a mianowicie w debacie „Bądź bezpieczny” z udziałem przedstawicieli: Straży Miejskiej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej i ratowników medycznych.

Było to pierwsze spotkanie dotyczące tej tematyki w ramach projektu edukacyjnego świetlicy szkolnej „Wszystko gra”.

Przedstawiciele grup zawodowych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa ludzi i mienia przedstawili dzieciom czym się zajmują. Poruszono temat bezpieczeństwa na drodze, poprawy widoczności poprzez stosowanie odblasków. Omówiono w skrócie bezpieczeństwo w szkole ale także i w domu. Przybliżono zawód strażnika, strażaka oraz ratownika medycznego. W debacie przypominano najważniejsze numery alarmowe.

Spotkanie było przeprowadzone w sposób otwarty a dzieci brały aktywny udział w dyskusji zadając pytania na które odpowiadali zaproszeni goście.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Szkolna Debata o Bezpieczeństwie w Książenicach