Testy systemu alarmowego w Grodzisku Maz.

W dniu dzisiejszym i jutrzejszym będą odbywały się próby odbioru systemu alarmowego w Grodzisku Mazowieckim. Władze proszą nie zwracać uwagi na wygłaszane komunikaty, które należy potraktować jako testowe.

O budowie systemu pisaliśmy w artykule W Grodzisku powstanie 15 punktów alarmowych. W ramach projektu wybudowanych zostało 15 punktów alarmowych na budynkach użyteczności publicznej.

Alarmy są sposobem szybkiego powiadamiania mieszkańców danego regionu o zagrożeniach np. pogodowych lub innych, które mogą zagrażać ich 1zdrowiu bądź życiu. Są to m.in. konflikty zbrojne, katastrofy naturalne i techniczne oraz skażenia chemiczne, biologiczne i promieniotwórcze. W takich przypadkach z głośników wydawany będzie 3-minutowy dźwięk połączony z zapowiedzią słowną, czyli informacją o rodzaju zagrożenia.  Na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców oraz zapobieganie katastrofom naturalnym na terenie Gminy, Grodzisk otrzymał dofinansowanie unijne w wysokości ponad 416,5 tysiąca złotych. Planowane zakończenie zamontowania systemy to wrzesień tego roku.

Tą jak i wiele innych ciekawych informacji przeczytali Państwo dzięki

zachęcamy do polubienia profilu FB Radia FAMA Żyrardów

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: