W minioną sobotę Willę Radogoszcz opanowały butlo i mumiostwory wszelkiego rodzaju. Wraz ze swymi opiekunami i licznymi gośćmi przybyli na potworną imprezę wieńczącą Letnią Galerię Sztuk – Chełmonie 2017

Przy akompaniamencie tria jazzowego w składzie: Bożena Zalewska, Wojciech Gogololewski, Andrzej Antolak - młodzi jak i starsi goście próbowali poznać się, a nawet zaprzyjaźnić z niejednym ze stworów, zrobionych tego lata na warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Działań Twórczych "Parabuch". Podczas warsztatów, organizowanych w tym roku gościnnie w świetlicy w Kozerkach, uczestnicy rozbudzali swoją wyobraźnię tworząc projekty, historie, a w końcu i całe potwory. Zwieńczeniem ich działań było przygotowanie publikacji - „Imaginarium potwornego”.

Tego też dnia miało miejsce wodowanie Arki „Luzakówki”. Jak na prawdziwej arce są reprezentanci wszystkich gatunków: żyrafy, słonie, świnki, owieczki, kotki, pieski, ą nawet przedstawiciele świata bakterii.

SDT Parabuch, jak i wszystkim osobom zaangażowanym w projekt gratulujemy niesamowitego, wręcz strasznego, efektu. Zachęcamy do prześledzenia profilu FB organizatorów, gdzie można zobaczyć jak poszczególne potwory powstawały.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: To była potworna impreza w dobrym stylu!