Interwencja grodziskich policjantów związana z problemami rodzinnymi zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny za uszkodzenie samochodów. Nietrzeźwy 35-latek, po nieudanej próbie wejścia do domu byłej żony, przeciął nożem opony w dwóch pojazdach. Teraz Mariusz S. oprócz zarzutu znęcania się nad rodziną, odpowie także przed sądem za zniszczenie mienia i kierowanie gróźb karalnych.

Przed 22.00 grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję do pobliskiej miejscowości, gdzie miało dojść do awantury rodzinnej. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że przebywający tam nietrzeźwy 35-latek próbował dostać się do mieszkania byłej żony, a gdy nie został wpuszczony, przeciął opony w stojących przed budynkiem samochodach. Mundurowi szybko potwierdzili uszkodzenia w dwóch pojazdach i zabezpieczyli przy mężczyźnie nóż. Mariusz S. został zatrzymany.

Właściciele obu aut złożyli zawiadomienia o uszkodzeniu opon. Łączna suma strat wyniosła 900 złotych. Ponadto jeden ze świadków zdarzenia zgłosił, że mężczyzna kierował wobec niego groźby karalne. W trakcie dalszych czynności okazało się, że w grodziskiej komendzie na zatrzymanego czekają także zarzuty dotyczące jego wcześniejszego znęcania się nad żoną. Mariusz S. odpowie teraz przed sądem za wszystkie przestępstwa. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Polub nas na Facebook