W ramach działań edukacyjnych przed wakacjami, policjant grodziskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną przeprowadził spotkania w Szkole Podstawowej Nr 6. Celem zajęć, w których uczestniczyło ponad 450 uczniów było między innymi przypomnienie zasad bezpieczeństwa w różnych miejscach oraz uświadomienie małoletnim skutków prawnych, jakie mogą ponieść w związku z nieprawidłowym zachowaniem. Uczniowie dowiedzieli się również jak bezpiecznie serfować w internecie, by nie narazić się na niebezpieczeństwo.

Podczas spotkań policjant rozmawiał z uczniami o różnych sytuacjach życiowych, w których ważna jest zasada ostrożności i podejmowanie słusznych decyzji. W klasach starszych funkcjonariusz poinformował młodzież o ich odpowiedzialności prawnej oraz poruszył zagadnienia dotyczące przejawów demoralizacji.  

Spotkania z uczniami przed okresem wakacyjnym były również doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli film profilaktyczny i aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat właściwych zachowań w sieci.

Policjanci mają nadzieję, że wiedza poszerzona podczas spotkań zostanie dobrze wykorzystana przez dzieci i będą potrafiły unikać zagrożeń, które mogą ich spotkać w codziennym życiu, zwłaszcza w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

Polub nas na Facebook