Dzięki bardzo owocnej współpracy Fundacji Przyjaciele Szkoły w Książenicach z Kadrą Pedagogiczną Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina, wszyscy uczniowie z  klas 1-6 z Książenic biorą udział w projekcie „Na chopinowskim szlaku”.

Wycieczki do Muzeum w Żelazowej Woli, dedykowane młodszym uczniom, odbyły się między 4 a 13 października 2016 r. Dzieci zwiedziły dom narodzin Chopina, wzięły udział w lekcjach poświęconych życiu i twórczości wybitnego kompozytora oraz spacerowały po pięknym parku. Chociaż pogoda była ostatnio kapryśna wszystkie wróciły bardzo zadowolone.

Między 12 a 27 października klasy 4-6 odwiedzają  Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Starsi uczniowie również uczestniczą w warsztatach edukacyjnych poznając lepiej patrona swojej szkoły. Dzieciom bardzo podoba się nowoczesność Muzeum oraz sposób prezentowania wiedzy. Uczniowie biorą też udział w spacerze Traktem Królewskim ze szczególnym zwróceniem uwagi na miejsca związane z Fryderykiem Chopinem.

Ważną częścią projektu jest planowana na listopad wystawa rysunków oraz fotografii dzieci, będących owocem wycieczki. Już dziś zachęcamy do jej odwiedzenia!

Ostatnim punktem projektu jest listopadowy wyjazd na koncert muzyki klasycznej do Filharmonii Narodowej. Będzie to nagroda dla dzieci ze szkolnego chóru, za wkład w tworzenie muzycznej oprawy uroczystości nadania imienia patrona Szkole w Książenicach.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU w ramach konkursu „PZU z Kulturą”.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Uczniowie z Książenic "Na chopinowskim szlaku"