Ukradła pieniądze mężczyźnie, którym się opiekowała

Grodziscy policjanci zatrzymali Monikę S. Kobieta podczas opieki nad starszym mężczyzną dokonała kradzieży z jego mieszkania pieniędzy w kwocie 700 zł. Teraz o jej losie zdecyduje Sąd. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim zgłosiła się córka pokrzywdzonego, która w  imieniu ojca złożyła zawiadomienie dotyczące kradzieży pieniędzy. Jak oświadczyła do jej 86-letniego ojca od pewnego czasu przychodziła kobieta 43-letnia Monika S, która pomagała mu w codziennym życiu i doraźnie się nim opiekowała. Po zakończeniu ostatniej wizyty mężczyzna zorientował się że zginęło mu z mieszkania 700 zł. Pierwsze podejrzenie padło na opiekunkę.

Policjanci szybko ustalili i udali się pod adres gdzie może przebywać 43-latka. Kobieta została zatrzymana. Badanie alkomatem wykazało, iż miała ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Noc spędziła w policyjnej celi. Wczoraj usłyszała zarzut kradzieży. Monika S. przyznała się do winy i poddała dobrowolnie karze.

Za kradzież  grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook