VI Grand Prix Szkół Podstawowych w Szachach na rok 201617 Turniej 3

Tradycyjnie od kilku lat w czwartki, rozgrywane są zawody szachowe z cyklu Grand Prix Szkół Podstawowych. Tym razem 3 turniej przeprowadzono w dniu 26 stycznia2017 r. na terenie SP nr 4 przy ul. Zielony Rynek w Grodzisku Maz. O tytuły w poszczególnych kategoriach wiekowych walczyło 77 miłośników „królewskiej gry” w tym 11 dziewcząt, reprezentujących szkoły podstawowe z terenu Grodziska Maz.

W zawodach zwyciężyła Magda Kicińska reprezentująca SP nr 2 z Grodziska Maz , która zdobyła 6 pkt w sześciu partiach.,zdobywając jednocześnie tytuł Najlepszej Juniorki do lat 11. Drugie miejsce i jednocześnie tytuł Najlepszego Juniora do lat 11,wywalczył Kamil Szewczyk z SP Książenice. Na trzecim miejscu zawody ukończyła młodsza siostra Magdy, Ania Kicińska najlepsza w kategorii Juniorek do lat 9

W rywalizacji drużynowej po trzech turniejach prowadzą szachiści ze Szkoły Podstawowej w Książenicach.

1. Anna Kicińska – SP nr 2 Grodzisk Maz.,
  2. Weronika Sass – SP nr 2 Grodzisk Maz.

2. Zuzanna Pakuła – SP nr 2 Grodzisk Maz.,
  3. Sandra Kozłowska – SP nr 6 Grodzisk Maz.
  6. SP nr 6 Grodzisk Maz.                     –  40,5 pkt
Na uroczystym zakończeniu turnieju nagrody rzeczowe, dyplomy, puchary zwycięzcom wręczali,  Pani Elżbieta Stępień dyrektor SP nr 4 w Grodzisku Maz., Pani Marta Żółkiewska oraz Katarzyna Romańska, nauczycielki koordynatorki grup szachowych z SP nr 4, , Pan Jerzy Komorowski sędzia główny oraz Grzegorz Skonieczny Prezes Grodziskiego Klubu Szachowego.Upominki dla wszystkich ufundowane przez Pilomax, wręczała przedstawicielka firmy kosmetycznej z Milanówka, Pani Marta Skonieczna.

Kolejny 4 turniej z cyklu V Grand Prix w Szachach odbędzie się dnia  09.02.2017 r.  w godz. 14:00 – 18:00 w Szkole Podstawowej w Książenicach przy ul. Marylskiego 3. Zapraszamy do udziału wszystkich uczniów szkół podstawowych.

Fotoreportaż przygotowany przez Panią Dorotę Szewczyk, obejrzeć można na stronie internetowej SP 4 oraz na stronie Miasta i Gminy Grodzisk Maz.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: VI Grand Prix Szkół Podstawowych w Szachach na rok 201617 Turniej 3