Uwadze czujnego policjanta Wydziału Kryminalnego nie uszło podejrzane zachowanie rowerzysty. Funkcjonariusz grodziskiej komendy w drodze na poranną służbę wypatrzył 36–latka, który jechał na skradzionym chwilę wcześniej rowerze. Pojazd wrócił do właściciela, zanim ten zdążył dowiedzieć się o przestępstwie. Zatrzymanemu Maciejowi N. grozi teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Przed godziną 5.00 policjant grodziskiej komendy jadący do pracy zwrócił uwagę na podejrzane zachowanie rowerzysty, który nerwowo rozglądał się w czasie jazdy. Kryminalny szybko rozpoznał mężczyznę znanego mu z wcześniejszych przestępstw i postanowił sprawdzić powód jego zachowania. Wezwani na miejsce funkcjonariusze szybko ustalili, że 36-latek próbował ukryć kradzież roweru, której dokonał chwilę wcześniej w okolicy. Pojazd został zabezpieczony, a mężczyzna trafił do celi grodziskiej komendy.

Policjanci szybko ustalili właściciela roweru, który od nich dowiedział się o odzyskaniu jego jednośladu i zatrzymaniu osoby podejrzanej o kradzież. Funkcjonariusze sprawdzili również inne zgłoszenia utraty rowerów w powiecie. Ze sposobu działania sprawcy wywnioskowali, że ta sama osoba mogła dokonać tego przestępstwa kilka dni wcześniej w Podkowie Leśnej. Zebrane materiały pozwoliły na przedstawienie Maciejowi N. dwóch zarzutów kradzieży rowerów. Mężczyzna przyznał się do obydwu przestępstw, które zagrożone są karą nawet 5 lat więzienia.

Polub nas na Facebook