Policjanci z grodziskiej komendy uczestniczyli dziś w wakacyjnym spotkaniu z dziećmi, które spędzały czas na półkoloniach w świetlicy TPD w Zabłotni. Policjantka zajmująca się profilaktyką przypomniała najmłodszym zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, a funkcjonariusze drogówki sprawdzili ich wiedzę na temat zachowań na drodze. Cała grupa została również zaproszona do praktycznych działań na ulicy. Na zakończenie, oprócz życzeń „bezpiecznych wakacji”, wszyscy otrzymali odblaskowe zawieszki, a także naklejki dla rodziców z hasłem akcji „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.
 
Wśród wakacyjnych zajęć dla uczestników półkolonii w świetlicy TPD w Zabłotni organizatorzy zaplanowali również spotkanie z policjantami. Głównym celem dzisiejszej wizyty funkcjonariuszy było przypomnienie uczestnikom zasad bezpieczeństwa podczas letnich zabaw, a szczególnie podczas podróży i przemieszczania się po drogach. Policjanci przypominali dzieciom właściwe zachowania dla pasażerów pojazdów, pieszych i rowerzystów. Dużo uwagi poświęcili również trzeźwości kierowców, z którymi podróżują najmłodsi.

Po rozmowie w sali, wszyscy zostali zaproszeni do udziału w praktycznych działaniach na najbliższej ulicy. Policjanci drogówki zapoznali dzieci z działaniem urządzeń używanych do kontroli kierowców. Funkcjonariusze zaprezentowali działanie radaru i alkoblow podczas prawdziwej kontroli. Na szczęście sprawdzani kierowcy byli trzeźwi i jechali z właściwą prędkością. Dzieci miały też możliwość przypomnienia sobie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Pod opieką policjantki cała grupa dwukrotnie pokonała najbliższe przejście dla pieszych. Na zakończenie działań chętni uczestnicy mogli usiąść w radiowozie z włączonymi sygnałami.

Na zakończenie spotkania oprócz policyjnych życzeń „bezpiecznych wakacji”, każdy uczestnik otrzymał odblaskową zawieszkę, która ma przypominać o prawidłowych zachowaniach podczas letniego wypoczynku. Dzieci zobowiązały się wykorzystywać zdobytą dziś wiedzę, a dla rodziców-kierowców zabrały naklejki do samochodów z hasłem akcji „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: