Wesprzyjmy małą Paulinkę!

Paulinka wraz z rodzicami mieszka w Grodzisku Mazowieckim. Urodziła się niestety z poważnym problemem z lewą nóżką. By dziewczynka normalnie funkcjonowała i chodziła niezbędna jest bardzo kosztowna operacja. W ostatnich dniach ruszyła zbiórka pieniędzy na portalu siepomaga.pl. Wesprzyjmy Paulinkę i jej rodzinę!

Dziewczynka  urodziła się z bardzo rzadką wadą wrodzoną lewej nóżki o nazwie fibular hemimelia (hemimelia strzałkowa). Los pozbawił ją kości strzałkowej oraz dwóch paluszków u stopy. Ponadto jej stopa jest mniejsza i szczuplejsza od zdrowej, jest też końsko-koślawa, czyli ułożona w bardzo nienaturalny sposób do zewnątrz. Oprócz tego w lewej nóżce Paulinki występuje przodowygięcie piszczeli, a obecnie lewa nóżka jest krótsza od prawej o ponad 4 cm. Ta różnica bez specjalistycznych zabiegów będzie się jeszcze powiększać. Dodatkowo na ostatniej konsultacji u dr Dror'a Paley zauważona została koślawość kolana oraz biodra.

Jedyną szansą dla Paulinki, by samodzielnie chodzić i funkcjonować są kosztowne operacje. Rodzice są po konsultacji z dr Dror’em Paley, który jest gotowy podjąć się leczenia Paulinki i daje 100% gwarancję, że córka będzie chodzić na własnych nóżkach. Na chwilę obecną Paulinka została wstępnie zakwalifikowana do operacji w Paley European Institute w filii w Warszawie. Niestety koszt takiego leczenia w przypadku Paulinki to pół miliona złotych (jest to wartość szacunkowa, która może ulec zmianie - wydatki mogą się zwiększyć z powodu czekających Paulinkę co najmniej trzech operacji w różnych odstępach czasu). Koszt tych operacji przekracza możliwości finansowe rodziny. Ponadto w najbliższym czasie czeka ich zakup ortezy na lewą nóżkę, by Paulinka mogła zacząć chodzić pomimo skrótu w nóżce oraz kolejne w dalszej przyszłości.

Rodzice marzą, by Paulinka pewnego dnia mogła stanąć o własnych, równych nogach, chodzić, bawić się z innymi dziećmi. Jednak bez państwa pomocy ta wizja na zawsze pozostanie tylko marzeniem. Paulinkę można wesprzeć na stronie https://www.siepomaga.pl/pomagamy-paulince

Polub nas na Facebook