Wesprzyjmy polskie kina!

Jednymi z pierwszych zamkniętych z powodu koronawirusa instytucji były kina. One też potrzebują wsparcia, stąd rozpoczęta przez Kinads ogólnopolska akcja #wspieramykinapolskie, celem której jest wspieranie kin lokalnych w trudnym czasie. Już dziś kup bilet na seans do wykorzystania w późniejszym czasie.

Cały mechanizm polega na tym, że każda osoba może na stronie www.wspieramy-kina.pl kupić dowolną ilość e-biletów do wybranego kina w Polsce, które można będzie wymienić na dowolny seans po wznowieniu funkcjonowania kina. Cenę e-biletu każde kino ustala indywidualnie – u nas ten otwarty bilet można kupić za 17 zł, co stanowi średnią cenę biletów na nasze seanse filmowe. Zakupiony e-bilet widz otrzymuje na wskazanego przez siebie maila w postaci kodu, który później podaje w kasach kina i wymienia go na jeden bilet na wybrany przez siebie seans 2D.

W ten sposób solidaryzujemy się z branżą kinową i jest to dla nas szansa na uzyskanie minimalnego przychodu w czasie, kiedy kino jest zamknięte. Polskie lokalne kina próbują odnaleźć się w nowej sytuacji. Epidemia dotknęła je w ten sam sposób co wszystkie instytucje kultury. Ale choć zamknięte, wykazują żywotność godną najlepszej rozrywki Polaków. Kupienie otwartego e-biletu nie tylko daje kinu doraźny zastrzyk finansowy pomagający przetrwać najbliższe miesiące. Będzie to też symboliczny gest wsparcia tego, co wyjątkowe i bliskie.

Wejdź na stronę www.wspieramy-kina.pl, wybierz z listy swoje ulubione kino i kup dowolną liczbę biletów do wykorzystania w dowolnym czasie, na dowolny seans.

Liczy się każdy zakup i każdy bilet.

Polub nas na Facebook