Do końca marca PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończą prace na 10-kilometrowym odcinku między Grodziskiem Mazowieckim a Żyrardowem. Pociągi pojadą po nowym torze. Pod koniec roku podróżni pojadą szybciej i wygodniej zmodernizowaną linią ze stolicy do Łodzi. 

2015 rok – gotowa linia Warszawa - Skierniewice

To już ostatnie miesiące prac związanych z modernizacją linii kolejowej biegnącej z Warszawy do Skierniewic. Obecnie PLK prowadzi prace na torze nr 1 między Grodziskiem Mazowieckim a Żyrardowem. Budowane są nowe tory i nowe perony w Międzyborowie i Jaktorowie. W kwietniu będą testowane nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym na tym odcinku, tak by w maju można  było rozpocząć modernizację toru nr 2. Cały odcinek będzie gotowy jesienią.

Nowe przejścia podziemne, mosty i wiadukty

W przebudowie jest także most – w części torów podmiejskich - nad rzeką Utratą w Pruszkowie. Mimo braku możliwości przejazdu po torach w tym miejscu, organizacja ruchu pociągów pozwala na zwiększanie ich liczby.  

Na stacji w Pruszkowie, Grodzisku Mazowieckim i Jaktorowie  powstają nowe przejścia podziemne dla podróżnych. Na modernizacji linii kolejowej skorzystają także kierowcy – wykonawca buduje wiadukty drogowe w Jaktorowie i Chylicach. To usprawni ruch w mieście i pozwoli na bezpieczne, bezkolizyjne przekraczanie torów. 

Od 15 marca rozpocznie się także modernizacja stacji w Skierniewicach. Planowane prace spowodują niewielkie utrudnienia - wydłużenie czasu przejazdu wybranych pociągów między Łodzią a Warszawą o ok. 10 minut.


Więcej pociągów do Warszawy

Od marcowej korekty rozkładu jazdy zwiększy się liczba pociągów na odcinku między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim. Obecnie kursują 74 pociągi, od 15 marca pojedzie ich 78, a od 1 kwietnia 80. Więcej pociągów pojedzie między Pruszkowem a Warszawą.
W kwietniu pasażerowie będą korzystali ze 126 codziennych kursów. 


100 km nowych torów

PLK na trasie Warszawa – Skierniewice przebudowały dotychczas około 100 km torów. Modernizacja objęła również wymianę 88 rozjazdów i rozwieszenie ponad 120 km sieci trakcyjnej.

Modernizacja połączenia Warszawa Zachodnia – Skierniewice, prowadzona na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pozwoli na skrócenie czasu podróży na linii Warszawa – Łódź - najszybsze pociągi pokonają ją w 70 min.

Polub nas na Facebook