Wielkim sukcesem zakończyła się tegoroczna 6. edycja Biegam Bo Lubię w Książenicach. Ilość zawodników przerosła oczekiwania organizatorów, a dzięki ich zaangażowaniu wybiegano dla małej Igi ponad 10tyś. Zł. Dodatkowo prawie 5tyś zł zebrał dla niej Przystanek Książenice.

Od godzin porannych na polanie przed Strefą Ruchu w Książenicach gromadziło się coraz więcej osób. Przy nieco pochmurnej, idealnej do biegania, pogodzie, biegacze wraz z rodzinami leniwie przechadzali się między rozstawionymi stoiskami. Wszystko zmieniło się wraz z początkiem rozgrzewki przed biegiem. W powietrzu można było wyczuć coraz większe emocje, które eksplodowały wraz z startem zawodników. Bieg na dystansie 5km prowadził po okolicznych drogach. Niektórzy biegli samodzielnie, inni z rodzinami, a nawet psami.

1. Miejsce zdobył Daniel Michałowski z DOGOŃ Grodzisk Maz. Uzyskał czas 16 min. i 29 sek. 2. Był Mariusz Ciesielski reprezentujący DREAM RUN, a 3. Kacper Miller z DYSTANS Leszno

Najszybszą biegaczką z czasem 19:26 była Marta Hagen z DOGOŃ Grodzisk Maz.

Po biegu na 5km tłum na placu gęstniał z minuty na minutę i była to zapowiedź wyjątkowej frekwencji biegu charytatywnego. O ilości biegaczy może świadczyć fakt, że w pewnym momencie zabrakło przygotowanych pakietów startowych.

W Biegu Charytatywnym biegacze biegali wokół książenickiej szkoły. Liczony był przebiegnięty dystans a nie czas. Dzięki zaangażowaniu biegaczy udało się tego dnia zdobyć dla Igi z rozszczepem kręgosłupa ponad 10 tyś. zł. Dodatkowo prawie 5tyś zebrał Przystanek Książenice. Gratulujemy!

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wielki sukces książenickich biegaczy