W minioną niedzielę, po raz pierwszy w Grodzisku odbył się Wielki Test Języka Angielskiego. Tego dnia Polacy w 77 miastach sprawdzali swoją wiedzę z języka angielskiego. W Grodzisku udział w teście wzięło ponad 100 osób.

- Bardzo mi miło, że Państwo, jako odważni mieszkańcy Grodziska zjawili się tutaj dzisiaj, żeby pokazać na jakim jesteśmy poziomie języka angielskiego. – mówiła Pani Jadwiga Hahn, dyrektor szkoły Multi Soft Lingua School of Languages - Mam nadzieję, że Państwo po teście powiedzą, że było warto tu z nami być. Grodzisk zna angielski. Udowodnimy to wszyscy dzisiaj!

Jest to już trzecia edycja testu w Polsce. Pomysłodawcą była szkoła językowa Homeschool, która "zaraziła" tą ideą inne placówki edukacyjne w kraju. Białostocka szkoła koordynuje realizację testu, a jego przeprowadzenie spoczywa na lokalnych szkołach językowych.

Test umożliwił mieszkańcom Grodziska bezpłatnego sprawdzenia swoich kompetencji językowych Pozwala sprawdzić na jakim poziom językowym jesteśmy na początku roku szkolnego i wskazać nad czym należy popracować. W tym roku podczas testu rozwiązywane były prawdziwe testy TOEIC i TOEFL, dało to szanse na obycie i oswojenie się z tymi najpopularniejszymi na świecie testami diagnostycznymi. Wyniki uzyskane podczas Wielkiego Testu będą zawierały odniesienie do poziomów biegłości językowej Rady Europy (skala CEFR).

Dorośli zmierzyli się z sekcją Reading egzaminu TOEIC (rozumienie tekstu czytanego). Test trwał 75 minut i zawierał zadania takie jak uzupełnianie wyrazów w zdaniach i tekstach, oraz udzielanie odpowiedzi na pytania do pojedynczych tekstów lub do dwóch tekstów powiązanych ze sobą. Uczniowie gimnazjów i szkół średnich rozwiązywali testy TOEFL Junior. Najmłodsi uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający ich obecne podstawowe umiejętności językowe, nie pozycjonujący na skali CEFR.

Testowi towarzyszył dodatkowy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez organizatorów. Wszyscy uczestnicy wygrać mogli aktywny weekend dla dwóch osób w Korbielowie, 66 lub 33 godziny kursu angielskiego w szkole językowej Multi Soft Lingua, oraz wiele gadżetów.

Już wkrótce poznamy wyniki testu w Grodzisku i w Polsce. Organizatorem testu była grodziska szkoła Multi Soft Lingua School of Languages.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wielki test języka angielskiego w Grodzisku!