Wiosna w pełni od wielu dni, ale dopiero w tym tygodniu na rabatach i w donicach posadzono bratki. Od co najmniej 2 lat mówi się o estetyzacji miasta. Niestety tylko mówi się no i wydaje się pieniądze na różne opracowania, które mają nam pomóc w działaniach. W tym artykule zajmiemy się tylko dwoma miejscami: Placem Stefana Starzyńskiego z Pomnikiem Bohaterów i Parkiem Zielony Dołek, a także sposobem nadrabiania zaległości inwestycyjnych w okresie przedwyborczym. Pierwsze 2 miejsca odwiedziłam we wtorek w tym tygodniu.

Plac Stefana Starzyńskiego

Zbliża się  Święto Konstytucji 3 Maja. W Milanówku, główne uroczystości zwykle odbywają się na tym placu, a kwiaty w asyście pocztów sztandarowych składane są pod Pomnikiem Bohaterów. A jak wygląda ten plac? Liście z chodników wmiecione w krzewy. Na rabatach pusto. Przepraszam, na jednej przekwitnięte tulipany. Rododendrony zaniedbane. Doły, po zapadniętych spróchniałych pniach. Trawniki? Nie wiem, czy to co jest można nazwać trawnikiem. A na Pomniku Bohaterów czarno-zielone porosty. Na jednej z  marcowych komisji Rady Miasta pan Tadeusz Kuldanek poruszał ten problem przypominając, że w tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości. Wręczał radnym zdjęcia. Czy coś się zmieniło? Mogą Państwo zobaczyć na zdjęciach w Galerii.

Park Zielony Dołek

Pisaliśmy o tym wątpliwym sukcesie pani Burmistrz już kilka razy. Toaleta ciągle nieczynna, mimo iż od zbudowania budynku minęło półtora roku, a od jej podłączenia do instalacji wodnej i kanalizacyjnej ponad pół roku. Może wreszcie nasi radni skontrolują tę inwestycję. Z ciągle rachitycznych trawników liście zgrabiono tylko częściowo. Te, które zgrabiono ciągle znajdują się na kupkach, rozwiewane przez wiatr. Piach brudny, pełen śmieci. Chyba warto by piachem na placach zabaw naszych milusińskich zajął się Sanepid. Z kolorowych donic wystają suche badyle. Karpa wraz z fragmentem pnia drzewa leży na ogrodzeniu od czerwca ubiegłego roku. Urządzenie po lewej stronie od wejścia – częściowo zdemontowane, pewnie uszkodziło się ponownie, a przecież jesienią było odpłatnie naprawiane. Widać wyraźnie, że zmieniony projekt tego miejsca (bo przecież wszystko to co było proponowane w okresie kiedy burmistrzem był pan Jerzy Wysocki należało zmienić) nie cieszy się popularnością mieszkańców i trudno się dziwić.

Budowa ścieżki rowerowe wzdłuż Grudowskiej

Od dwóch tygodni redakcja otrzymuje telefony i listy od mieszkańców krytykujących sposób realizacji prac i niebezpieczny bałagan, który zafundowali nam wykonawcy inwestycji. A oto fragment jednego z listów:

Powstaje kolejny bubel drogowy już teraz:
-obrzeża drogowe są poprzewracane i nierówno postawione,
-pomiędzy krawężnikami drogowymi są szczeliny, nawet na 1cm (nie da się tego poprawić bez rozbiórki krawężników),
- krawężniki, obrzeża są w wielu miejscach powyszczerbiane,
- pomiędzy parkanami osób mieszkających przy ul. Grudowskiej, a ścieżką pozostawiono przerwę, którą zasypano na całej długości betonem. Nie wiem- po co, bo przecież kostkę można było dociągnąć do samego ogrodzenia tak, jak była wcześniej położona,
- oznakowanie budowy prawie żadne,
- zabezpieczenie budowy żadne,
- pozostawiane bez ładu i składu materiały budowlane,
-porozrzucana kostka rozbiórkowa,
- walający się beton na ogrodzeniach mieszkańców.
To wszystko wygląda bardzo źle. Wiele rzeczy jest do poprawki, wszystko jest rozgrzebane na całej długości ulicy.
Taką pracą można było wykonać etapami, aby nie utrudniać życia mieszkańcom.

Wczoraj jechałam ulicą Grudowską dwukrotnie. Przed południem, jadąc od Królewskiej musiałam skręcić w ul. Herberta, bo dalej Grudowską tarasował samochód ciężarowy i koparka. Skrzyżowanie Grudowskiej z Graniczną zasypane stertą kamieni i żwiru. Tak pozostawione, mimo iż pracowników ok. 17.00 nie było na terenie realizowanej inwestycji.

Zdjęcia zamieszczone w Galerii unaocznią Państwu to, o czym piszę. A tak na marginesie. Toaleta na rewitalizowanych w ubiegłym roku Stawach Walczewskiego w Grodzisku jest czynna od jesieni. Pisaliśmy o tym https://www.obiektywna.pl/Milanowek/toaleta-na-miare-naszych-mozliwosci

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wiosna wreszcie zawitała do Milanówka