Wirtualny Chełmoński

W dniach 7-8 listopada zapraszamy do grodziskiej Mediateki by razem z fundacją Koncept Kultura zobaczyć ożywione obrazy mistrza polskiego realizmu – Józefa Chełmońskiego.

Po raz kolejny Fundacja Koncept Kultura we współpracy z Mediateką postanowiły połączyć lokalne dziedzictwo z globalną sztuką i nowoczesnymi technologiami. Tym razem fundacja "ożywiła" obrazy wielkiego mistrza polskiego realizmu w malarstwie, a jednocześnie naszego sąsiada z Kuklówki, Józefa Chełmońskiego.

W dniach 7-8 listopada w godzinach 11:00-17:30 w Mediatece na 3 wielkoformatowych ekranach prezentowane będzie widowisko "Wirtualny Chełmoński". Krajobrazy i postaci namalowane przez malarza otoczą widza, zachwycając warsztatem i ferią barw. Emocje spotęguje muzyka i dźwięki polskiej przyrody, którą Chełmoński szczególnie umiłował.

Wystawa przybliży twórcę „Babiego lata” poprzez cytaty artystów z jego epoki, przyjaciół oraz krytyków sztuki. Opowiadana słowami m.in. Stanisława Witkiewicza (Witkacego), Wojciecha Kossaka, Pii Górskiej, Leona Wyczółkowskiego, Antoniego Sygietyńskiego czy Henryka Piątkowskiego historia wprowadzi widza w świat Józefa Chełmońskiego i jego dzieł. Dzięki niej odkryjemy rozwój talentu, sukcesy i porażki mistrza oraz wielką miłość, jaką obdarzył polską wieś, a szczególnie Kuklówkę, w której nazywany „pustelnikiem z Kuklówki" malarz spędził samotnie ostatnie lata swego życia.

Widowisko trwa 23 minuty. Ze względu na pandemię może wziąć w nim udział maksymalnie 10 osób, dlatego prosimy o rezerwację miejsc. Seanse odbywają się co pół godziny. Więcej o widowisku i Józefie Chełmońskim, a także link do bezpłatnych rezerwacji seansów znajduje się na stronie http://konceptkultura.pl/content/wystawa-wirtualny-chełmoński

Polub nas na Facebook