W ciągu zaledwie 2 dni grodziscy kryminalni ustalili osobę podejrzaną o dokonanie włamania do domu. W trakcie wykonywanych czynności policjanci wykryli, że 26-latek może mieć na swoim koncie jeszcze 3 inne przestępstwa. Ponadto w jego miejscu zamieszkania ujawniony został nielegalny pobór prądu. Krzysztof M. usłyszał 5 zarzutów, do których się przyznał. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 2 lat pozbawienia wolności.

Po zgłoszeniu włamania do jednego z domów w Grodzisku Maz. policjanci natychmiast rozpoczęli swoje działania. W ciągu 2 dni kryminalni zebrali i przeanalizowali szereg informacji i wytypowali osobę podejrzaną o dokonanie tego przestępstwa. Pod ustalonym adresem zatrzymali 26-latka. Podczas przeszukania pomieszczeń ujawnili nielegalne podłączenie przewodów do skrzynki elektrycznej. Wezwani na miejsce pracownicy zakładu energetycznego potwierdzili kradzież prądu.

Dalsze czynności doprowadziły do zebrania dowodów innych czynów, których mógł dokonać zatrzymany mężczyzna. Policjanci ustalili, że w ciągu ostatnich kilku tygodni 26-latek mógł być sprawcą jeszcze 3 innych włamań na terenie miasta, podczas których utracone zostało wyposażenie domów i innych pomieszczeń. Krzysztof M. usłyszał zarzuty 4 włamań i nielegalnego poboru prądu. Mężczyzna przyznał się do wszystkich przestępstw i dobrowolnie poddał karze 2 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook