Wygrane przez mieszkańców Grodziska Maz. w zeszłorocznej 5. edycji kampanii „Kręć kilometry” designerskie stojaki rowerowe Fundacji Allegro All For Planet, od dziś dostępne są dla mieszkańców. Stojaki ustawiono w trzech lokalizacjach - w pobliżu dworca PKP, przy Stawach Walczewskiego i nieopodal Centrum Kultury

W zeszłym roku od maja do września mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego podczas jakiejkolwiek aktywności fizycznej (jazda na rowerze, bieganie, spacerowanie, itp.) włączali na swoich telefonach specjalną aplikację, która liczyła przemierzone kilometry. Odległości te sumowały się na poczet danego, wybranego przez użytkownika aplikacji, miasta. Ponad 700 osób „kręcąc” dla Grodziska Mazowieckiego pokonało dystans 203 015 kilometrów. W ten sposób na 1500 miejscowości Grodzisk zajął 9. miejsce wyprzedzając takie metropolie jak Kraków, Wrocław, Gdańsk, czy Katowice. Dzięki temu znalazł się w grupie dwudziestu szczęśliwych miast, które wygrały designerskie stojaki rowerowe.

Każde z 20 miast zdobyło po 15 nowoczesnych i funkcjonalnych stojaków w kształcie ręki trzymającej telefon komórkowy. Zgodnie z założeniem fundatora, stojaki te podzielone są na trzy parkingi rowerowe po 5 stojaków każdy. Wiosną, głosami internautów zostały wybrane następujące lokalizacje w których postawione zostaną stojaki: Stawy Walczewskiego, parking przy stacji WKD Piaskowa i okolice Dworca PKP.

W związku z tym, że parking przy WKD Piaskowej jest obecnie modernizowany Fundacja ze względów proceduralnych, pomimo usilnych próśb ze strony Urzędu Miejskiego by uszanować wolę mieszkańców, nie wyraziła zgody na postawienie stojaków w tym miejscu w późniejszym terminie. Dlatego też, trzecią lokalizacją dla stojaków stał się czwarty wybór mieszkańców, czyli plac przed Centrum Kultury. Władze gminy pragną jednocześnie zapewnić mieszkańców, którzy oddali swoje głosy na parking przy ul. Piaskowej, że w ramach modernizacji przewidziane jest zamontowanie tam stojaków rowerowych.

Zachęcamy do włączenia się do tegorocznej edycji kampanii. W tym roku do wygrania są eventy technologiczne. Wygrywa 5. najlepszych miast. Grodzisk Mazowiecki w chwili zamieszczania tego materiału jest na 11. miejscu. Link do kampanii: http://kreckilometry.pl/

Polub nas na Facebook