fot. Masalski Fotografia

W miniony poniedziałek w Mediatece odbyła się konferencja poświęcona ekologicznemu ogrzewaniu w domach jednorodzinnych na terenie naszej Gminy. Spotkanie miało charakter otwarty, przy czym było dedykowane szczególnie dla osób nie posiadających przyłącza gazowego.

Burmistrz Grzegorz Benedykciński mówił o dotychczasowym wsparciu na rzecz wymiany kotłów grzewczych węglowych na gazowe i przewidywanej intensyfikacji tej pomocy w tym szczególnie dla osób ubogich.

Komendant Straży Miejskiej omawiał szkodliwy wpływ smogu na organizm ludzki, dokonywane kontrole przez Straż Miejską dotyczące przestrzegania zasad prawidłowego spalania paliw stałych.

Przedstawiciel firmy Danfoss przedstawił ciekawą prezentację – przypadek ogrzewania domu jednorodzinnego z wykorzystaniem elektrycznych mat grzewczych.

Przedstawiciel Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Warszawy przedstawił obszerną prezentację na temat istniejących możliwości dofinansowania projektów w zakresie ekologicznego ogrzewania i termomodernizacji.

Główny Specjalista ds. Zarządzania Energią omówił procedurę związaną z budową przyłącza gazowego.

Konferencja została przygotowana przez Głównego Specjalistę ds. Zarządzania Energią z pomocą koordynatora unijnego projektu CitiEnGov496 – program Interreg CE oraz wydziałów: Ochrony Środowiska i Wydziału Promocji. Spotkanie zostało dofinansowane z unijnego projektu CitiEnGov496 – program Interreg CE.

Polub nas na Facebook