Z Policją o bezpieczeństwie w sieci

Bezpieczeństwo w internecie było tematem wczorajszego spotkania policjantki z grodziskiej komendy z uczniami Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 23. Rozmowę o zagrożeniach i błędach popełnianych w sieci poprzedziła projekcja filmu profilaktycznego. Mamy nadzieję, że uświadamianie i edukacja młodzieży w tym zakresie przyczyni się do eliminowania przypadków łamania prawa i prawidłowych reakcji świadków.

Wczoraj grodziscy policjanci po raz kolejny odpowiedzieli na zaproszenie dyrekcji szkoły i zorganizowali zajęcia profilaktyczne dla uczniów. Tematem spotkania z najstarszymi uczniami Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 23 w Grodzisku Maz. było bezpieczeństwo w internecie.

Na podstawie filmu „Dobry żart??” z programu edukacyjnego „3..2..1..Internet” policjantka wskazała zachowania bezprawne za pośrednictwem sieci i konsekwencje karne dla sprawców. Razem z młodzieżą wypracowywane były także sposoby radzenia sobie w sytuacjach, gdy ktoś został pokrzywdzony takim czynem. Uczniowie często wymieniali Policję wśród instytucji pomagających w rozwiązywaniu tych trudnych spraw. Policjantka zachęcała do korzystania z pomocy specjalistów w przypadku problemów, ale przede wszystkim apelowała o rozsądne korzystanie z internetu, bez krzywdzenia innych i właściwego reagowania w podobnych sytuacjach .
Polub nas na Facebook