Ponad milion sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli grodziscy policjanci w samochodzie zatrzymanym do kontroli. Jeszcze większa ilość papierosów została znaleziona w ustalonym przez funkcjonariuszy magazynie. Do sprawy zatrzymanych zostało pięciu mężczyzn w wieku od 23 do 44 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty związane z paserstwem wyrobów akcyzowych. Straty skarbu państwa zostały określone na ponad milion złotych. Decyzją sądu cała piątka została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Przed 2.00 w nocy policjanci pełniący służbę patrolową na jednej z grodziskich ulic zauważyli samochód, który na widok radiowozu nagle skręcił. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali iveco do kontroli. Po legitymowaniu pięciu jadących autem mężczyzn, mundurowi zainteresowali się przewożonym ładunkiem. Kierowca i pasażerowie wyraźnie próbowali uniknąć rozmowy na temat dużej ilości kartonów wypełnionych paczkami papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani. Przy jednym z nich policjanci znaleźli dodatkowo 2 fiolki z białym proszkiem.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili miejsce, z którego pochodził zabezpieczony tytoń. W ustalonym magazynie znaleźli kolejny ponad milion sztuk gotowych do sprzedaży papierosów oraz produkty do ich wytwarzania. Mężczyźni w wieku od 23 do 44 lat usłyszeli zarzuty paserstwa wyrobów akcyzowych. Straty poniesione przez skarb państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogą sięgać ponad miliona złotych. 33-latek dodatkowo odpowie za posiadanie mefedronu. Decyzją sądu cała piątka została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają zatrzymań innych osób związanych z nielegalną działalnością tytoniową.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zabezpieczone ponad 2 miliony sztuk nielegalnych papierosów