Zapłaci 50 tysięcy za 5 kradzieży

5 zarzutów kradzieży usłyszał 31-latek zatrzymany przez grodziskich kryminalnych. Policjanci ustalili, że mężczyzna od początku roku zabierał różne przedmioty z posesji i z samochodów na terenie powiatu. Jacek F. przyznał się do popełnienia przestępstw i dobrowolnie poddał karze. Teraz będzie musiał naprawić wyrządzone kradzieżami szkody, wycenione na prawie 50 tysięcy złotych.

W czasie operacyjnych ustaleń do kradzieży zgłoszonych grodziskim policjantom, kryminalni wpadli na trop mężczyzny podejrzewanego o te czyny. Funkcjonariusze natychmiast pojechali do jego domu w podgrodziskiej miejscowości. Podczas przeszukania, policjanci znaleźli różne przedmioty, które mogły pochodzić z przestępstw. 31-latek został zatrzymany.

Kolejne ustalenia potwierdziły, że mężczyzna od początku roku na terenie powiatu grodziskiego dokonał 5 kradzieży z posesji i pojazdów. Jego łupem padały między innymi materiały budowlane, przewody i skrzynki elektryczne, czy wyposażenie pojazdów. Podczas jednego z przestępstw właściciel wycenił straty spowodowane kradzieżą i uszkodzeniami na kwotę 40 tysięcy złotych.

Jacek F. usłyszał 5 zarzutów kradzieży. Mężczyzna przyznał się do dokonania tych przestępstw i dobrowolnie poddał karze. Jednym z jej elementów będzie naprawienie wszystkich wyrządzonych szkód. Właściciele okradzionych posesji i pojazdów wycenili swoje straty na prawie 50 tysięcy złotych.

 
Polub nas na Facebook