Zastępca Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim odebrał telefon. Z rozmowy ze zgłaszającym wynikało, że widzi on mężczyznę, który usiłuje popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej reakcji dyżurnego i skierowaniu na miejsce załogi patrolowej nie doszło do tragedii.

Zastępca Dyżurnego KPP w Grodzisku Mazowieckim, podczas rozmowy telefonicznej ze zgłaszającym uzyskał informację o możliwości popełnienia samobójstwa przez nieznanego mężczyznę, którego napotkał zgłaszający. Utrzymując nieprzerwanie kontakt telefoniczny ze zgłaszającym, natychmiast  skierował we wskazane miejsce  patrol interwencyjny z Komisariatu Policji w Milanówku.

Po przybyciu na miejsce tuż przed zejściem na perony PKP policjanci ujęli mężczyznę . W rozmowie z Panem Stefanem ustalili, iż kierował się on na torowisko z zamiarem popełnienia samobójstwa. Mundurowi wezwali  pogotowie ratunkowe. Decyzją lekarza mężczyzna został przewieziony na badania do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji dyżurnego i przybyłej na miejsce załogi patrolowej udało uniknąć się tragedii.

Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Mazowieckim insp. Dariusz Lubański podczas odprawy służbowej za uratowanie życia mężczyźnie wyróżnił  asp. szt Wojciecha Włodarskiego pochwałą, jednocześnie podkreślił jak ważne jest ratowanie życia i zdrowia ludzkiego.

Polub nas na Facebook