Intensywne działania podjęte przez grodziskich policjantów po zgłoszeniach o osobie obnażającej się przed dziećmi, doprowadziły do zatrzymania 42-latka podejrzanego o te czyny. Artur P. usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym. Na wniosek policjantów, prokurator zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Gdy tylko grodziscy policjanci otrzymali sygnały o mężczyźnie zaczepiającym dzieci i obnażającym się w ciemnym samochodzie, rozpoczęli działania prewencyjne w okolicach szkół i poszukiwania takiej osoby. Intensywne zbieranie informacji od rodziców i kobiet, które w różnych miejscach widziały takiego mężczyznę, doprowadziło do wytypowania podejrzanego. Zaskoczony 42-latek został zatrzymany.

Zebrane przez policjantów materiały pozwoliły na przedstawienie Arturowi P. zarzutu z art. 200 & 4 Kodeksu Karnego. Po czynnościach w prokuraturze, na wniosek śledczych, wobec mężczyzny zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Zgodnie z obowiązującym prawem osobie, która w celu swojego zaspokojenia seksualnego prezentuje małoletniemu poniżej lat 15 wykonanie czynności seksualnej, grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Polub nas na Facebook