Za zniszczenie mienia i kierowanie gróźb karalnych odpowie 45-latek zatrzymany przez grodziskich policjantów na miejscu interwencji. Agresywny mężczyzna w czasie oczekiwania do sklepowej kasy zrzucał artykuły z półek, a także groził pracownikowi ochrony, który zwrócił mu uwagę. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z placówek handlowych w mieście. Na miejscu szybko ustalili, że jeden z klientów pozrzucał artykuły ze sklepowych półek i uszkodził je. Dodatkowo na zwróconą mu uwagę przez pracownika ochrony zareagował groźbami. Wskazany 45-latek został zatrzymany na miejscu. Swoje zachowanie tłumaczył policjantom długim oczekiwaniem w kolejce do kasy.

Wykonane przez funkcjonariuszy czynności dochodzeniwo-śledcze potwierdziły zniszczenie artykułów alkoholowych, spożywczych i przemysłowych o wartości ponad 1000 złotych. Zatrzymany usłyszał również zarzut kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia wobec interweniującego pracownika.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

Polub nas na Facebook