Z wielkim żalem informujemy, że 24 marca zmarł nagle mieszkaniec Grodziska Maz. i przyjaciel redakcji Michał Czuma. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje.

Michale dla wielu z nas byłeś mentorem, z którego zdaniem bardzo się liczyliśmy. Z wielką pasją słuchaliśmy twoich opowieści o życiu i zmaganiu ze służbami w PRL, jak i tych dotyczących życia codziennego. Będziemy pamiętać Twoją otwartość i prawomyślność.

Dopingowałeś powstaniu Obiektywnej Gazety Mazowsza Zachodniego. Byłeś osobą, której opinie wiele dla nas znaczyły. Mamy nadzieję, że Cię nie zawiedziemy!

Redakcja


Michał Czuma od przeszło 20 lat zajmował się tematyką oszustw oraz bezpieczeństwem inwestycji, szczególnie w sytuacjach kryzysowych i nadzwyczajnych. Wcześniej przez 3 lata był doradcą zarządu, organizatorem i dyrektorem Biura Przeciwdziałania Wyłudzeniom w PKO Leasing SA. W latach 2009-2014 pracował jako I zastępca dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa PKO Banku Polskiego. W 2012 stworzył od podstaw Biuro Antyfraudowe PKO BP, którym później kierował przez 3 lata. Pracował jako ekspert odpowiedzialny za bezpieczeństwo inwestycji i doradca zarządu. Większość swojej drogi zawodowej poświęcił zagadnieniom bezpieczeństwa na styku z biznesem. Był managerem i doradcą w wielu firmach prywatnych i państwowych takich jak Poczta Polska, Bank Pocztowy, Bank Handlowy, PZU, RUCH S.A czy Emax S.A. Jako pełnomocnik Zarządu Hortex S.A odpowiadał za inwestycje na rynkach wschodnich i nadzorował m.in. bezpieczeństwo inwestycji na tamtym terenie w czasie najbardziej gorących wydarzeń politycznych, zachodzących w krajach byłego ZSRR. Jest absolwent Uniwersytetu Warszawskiego a od wielu lat również ekspertem ds. bezpieczeństwa.

Polub nas na Facebook