Zmiana organizacji ruchu na ul. Szwedzkiej w Grodzisku Maz.

Wydział Zarządzania Drogami gminnymi informuje, że od dnia 20.11.2019 zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu na ul. Szwedzkiej w Grodzisku Maz. Na fragmencie tej ulicy zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.  Zmiana ta wzbudza jednak wiele kontrowersji.

Wjazd w ulicę Szwedzką będzie możliwy od strony ul. Bałtyckiej i będzie obowiązywał do skrzyżowania z ul. Okrzei. Na pozostałym fragmencie ul. Szwedzkiej (od ul. Okrzei do ul. Granicznej) będzie obowiązywał, jak dotychczas, ruch dwukierunkowy.

Władze gminy informują przy okazji, że zostały wykupione tereny pod utworzenie chodnika dla pieszych przy ul. Szwedzkiej. Inwestycja ta planowana jest do realizacji w przyszłym roku. Po jej zakończeniu i stwierdzeniu, że droga jest bezpieczna dla dzieci, przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy.

Zmiana ta spowodowała jednak wiele kontrowersji. Ul. Szwedzka jest jedną z ważniejszych ulic w grodziskich Łąkach. Jednocześnie do niedawna byłą to ulica gruntowa. W momencie gdy wykonano nawierzchnię z destruktu, ruch na niej znacznie wzrósł.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: